У рейтингу публічності органів місцевого самоврядування Черкаси займають 22 позицію серед усіх обласних центрів країни. Індекс міста становить 51 відсоток.

 

Попри те, що показник у порівнянні з минулим роком зріс на 4 %, Черкаси і далі залишаються в категорії міст із низьким рівнем публічності органів місцевого самоврядування, інформує “Вичерпно”. 

Такі результати за 2017 рік презентувала Громадянська мережа “ОПОРА”.

За словами координатора мережі Захара Колісніченка, вимірювання індексу публічності дозволяє зрозуміти, наскільки публічно приймаються рішення, висвітлюється самоврядування. Дослідження проводили з лютого до кінця березня 2018 року.

blank

Результати рейтингу показали, що жоден муніципалітет не має стовідсоткового показника. А низький рівень публічності обумовлений неналежною практикою звітування про діяльність міської влади, відсутністю на сайтах міської влади деяких важливих документів та інформації.

blank

Показник публічності виконавчих органів Черкаської міської ради є найнижчим серед решти обласних центрів — 41% — це на один відсоток менше, ніж у попередньому році.

Рівень публічності депутатів Черкаської міської ради становить 59 % – це 19-ий показник серед 24-ох обласних центрів. У порівнянні з минулим роком, цей показник зріс на 13 % (у 2016 році склав 46%).

blank

Серед позитивних практик варто відзначити, що на сайті доступний регламент міської ради, наявна інформація про графіки засідань постійних комісій, ведеться відеотрансляція сесій міської ради, оприлюднюються порядки денні, проекти рішень, результати поіменного голосування, протоколи сесій, існує практика повідомлення депутатами про конфлікт інтересів. Мешканці мають вільний доступ до сесії ради, існує процедура, яка дозволяє їм виступати на засіданнях.

За словами Захара Колісніченка, вони розробили низку рекомендацій, при виконанні яких рівень публічності Черкаської міської ради може значно підвищитися. Серед основних: оновити та зробити більш функціональним офіційний сайт Черкаської міської ради; започаткувати практику публічного звітування міського голови, виконавчих органів та депутатів ради про свою діяльність; розмітити біографії депутатів та їхні (або їхніх приймалень) контактні дані, декларації, інформацію про їхні права та обов’язки; публікувати на сайті інформацію про помічників та радників міського голови, про склад і повноваження виконкому.

blank

Також запропонували затвердити графік звітування депутатів; оприлюднювати на сайті місцеві цільові програми, які фінансуються з місцевого бюджету поточного року, детальну інформацію про фінансові ресурси, які витрачаються на забезпечення діяльності виконавчих органів, фінансову звітність суб’єктів господарювання комунальної власності та інше.