Після 12 днів панування на Черкащині антициклонів із сухою та аномально теплою погодою, атмосфера активізувалася. Вчора атмосферні фронти з північного-заходу принесли в наш край дощі і грози. Метеостанції зафіксували від 1 до 13 мм дощу. Найбільше випало в Смілі – 13 мм, найменше – в Звенигородці та Жашкові – 1 мм. Повідомив очільник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За прогнозом синоптиків, на початку нинішнього тижня погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти циклону з півночі, які зумовлять невеликі дощі. 

В середині тижня, внаслідок прокинення холодного повітря із північних широт, температурний фон знизиться і буде нижче кліматичної норми на 1-3º. Найхолоднішими очікуються 6 та 7 червня, коли денна температура повітря не перевищуватиме 19-24°, а вночі 7-12°. Такі нічні температури повітря та відсутність ефективних дощів пригнічуватимуть ріст та розвиток сільгоспкультур.

Наприкінці тижня ситуація зміниться – у наш регіон надходитиме тепле повітря з півдня, температура повітря підвищиться вдень до 22-27º, вночі 8-13º, пройдуть дощі.

На сьогодні показник горимості в лісах області утримується найвищий 5 клас. Окрім Канівського та Смілянського районів, де дощі знизили цей показник до 1 класу.