У Черкаському зоопарку дочекалися поповнення серед птахів, копитних та ссавців. Потомство привели лангусти, ігрунки, лемури, сарни та пернаті. У закладі чекають на підсилення експозиції новими мешканцями зі столиці, розповів Суспільному директор Євгеній Ван.

У оселі папуг-монахів з’явилися пташенята. Але доступу до малечі працівники зоопарку поки не мають, розповіла завідувачка відділу птахів Оксана Коваль.

“Це єдиний вид папуг, які будують гніздо, а не займають дупло. Насиджування триває близько 30 днів, а нагніздівний розвиток пташенят до двох місяців. Лише тоді ми можемо побачити, скільки там пташенят”.

Потомство нині привели 11 видів птахів, додала Оксана Коваль.

“Коли приплід доросте до дорослого віку, дивимося, залишаємо собі те, що нам необхідно, щоб відновлювати види і підтримувати їхню сталу кількість, а решту особин будемо іншим зоопаркам передавати”.

blank

blank

Є поповнення і у відділі копитних.

“Дали потомство два види копитних тварин. Це лань європейська і сарна європейська”, — розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча.

На відміну від решти малюків, ці надзвичайно швидко адаптуються до нового середовища та не потребують особливої допомоги, додала фахівчиня.

“Тільки народилися, і вони вже стають, мама облизала і вони вже стають. Ніжки тремтять, але це буквально пів години. А так — обсохли, облизали — все”.

blank

blank

Поповнення прийшло і в родину мавп. Через це їм навіть розширили вольєр.

“Ігрунки біловусі народили у цьому році двоє малят. Вони постійно дають потомство, тому там теж все стабільно”, — додала Лідія Осадча.

Дізнавшися про таке поповнення, відвідувачі приходять до зоопарку залюбки. Черкащанка Вікторія вважає, що відвідини зоопарку відчутно впливають на психологічний стан.

“Відволікає від усяких думок. Зараз такий час, що дуже багато негативних думок, люди трохи агресивно налаштовані, а сюди коли приходиш, то така тиша. Тут залишаєшся сам із собою”.

blank

blank

Незабаром у зоопарку приймуть також екзотичне поповнення, розповів директор закладу.

“До нас надійдуть чотири великих варани великі. Це буде дуже суттєве поповнення нашого складу тераріуму. Думаю, що це буде такою родзинкою”.

Своїм поповненням працівники зоопарку поділяться з іншими звіринцями, додав Євгеній Ван. Від початку війни тварин не завжди приймають охоче.

“Деякі, наприклад, зоопарки намагаються зменшувати своє потомство, тому що це накладається і на бюджет самого зоопарку, витрати зоопарку, збільшується кількість тварин, тут є свої складнощі”.

blank

blank

Від початку повномасштабної війни ситуація у закладі значно поліпшилася, порівняно із попереднім роком, додав директор:

“Ми аналізуємо ситуацію порівняно з минулим роком. У нас десь на 50% краща відвідуваність ніж була торік”.

Незабаром у черкаському зоопарку мають народитися оленятка у шляхетних оленів. Працівники також почали заготівлю кормів на зимовий період.