Спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго» приділяють максимум уваги стабільній роботі кабельних ліній. Нині енергетики ремонтують пошкоджений кабель, який живить один з мікрорайонів міста Черкаси. Для ефективнішого та оперативного ремонту залучили спецтехніку.

Так, спочатку спеціалісти виявили пошкоджений кабель за допомогою електролабораторії для кабельних мереж.

blank

– Виявили пошкоджений кабель на лінії 10 кВ в місті Черкаси біля одної з підстанцій, далі за допомогою спеціальних приладів локалізували місце пошкодження кабелю. Нині триває розкопка місця пошкодження з використанням екскаватора. Після ремонту кабелю електролабораторією здійснюються відповідні випробовування, аби запустити в роботу новий кабель і забезпечити безперебійне та надійне електропостачання споживачам,– розповів інженер електротехнічної лабораторії дільниці кабельних ліній електропередач Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Вітряк.

blank

Майстер дільниці кабельних ліній електропередач Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Василь Вінцевич уточнює, що пошкодження виявили у місці, до якого неможливо дістатися, тому було ухвалено рішення частково перепрокласти кабель.

blank

– На цій ділянці пошкодився кабель у дуже незручному місці, а саме під будівлею, де ми не зможемо провести розкопки. Тож було ухвалене рішення обвести цей кабель поза будівлею. Нині ми розкопуємо для прокладання нового кабелю, і таким чином відновимо електропостачання,- зауважив Василь Вінцевич.– А за допомогою екскаватора дуже зручно і швидко виконувати розкопку, це значно економить час та дає змогу дістатися навіть у важкодоступні місця.

blank

Машиніст екскаватора дільниці кабельних ліній електропередач Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Юрій Горбань додає, що в основному екскаватор використовують у забудовах міста, де великий трактор не проїде.

blank

– Раніше у важкодоступних місцях бригада була змушена проводити розкопки вручну, а тепер завдяки спецтехніці – екскаватору ми безперешкодно зможемо дістатися до місця пошкодження і розкопати пошкоджений кабель. Екскаватор мобільний, компактний, розкопує акуратно, не залишає після розкопок глибоких ям. Після завершення робіт екскаватором, легковий автомобіль може безперешкодно проїхати,– зауважив Юрій Горбань.

blank

Головний інженер Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Віктор Антонюк наголошує, що ПАТ «Черкасиобленерго» завжди приділяє максимум уваги  надійній роботі підземних кабельних ліній 0,4 кВ та 10 кВ.

blank

– Справність та  пропускна спроможність кабельних ліній – це запорука надійного електропостачання наших споживачів, об’єктів критичної інфраструктури, закладів охорони здоров’я, а отже енергетична безпека міста. Тому ми постійно здійснюємо їх ремонт в межах міста Черкаси, намагаємося виконати ці роботи в найкоротші терміни. Для цього використовуємо як наявну матеріально-технічну базу, так і професійність наших енергетиків, –підсумував Віктор Антонюк.