На комунальні платежі та заробітну плату в сфері професійно-технічної освіти міста Черкаси коштів з бюджету обласного центру вистачає, а от про розвиток ПТУ мова поки не йде. На цьому під час ранкової наради в Черкаській облдержадміністрації наголосив заступник міського голови Черкас Ігор Волошин, пише “Вичерпно”.

– Про ремонтні роботи чи придбання обладнання для того, щоб розвивати технічні спеціальності, ми наразі говорити не можемо. На це є декілька причин. Перша — величезна сума йде на саме утримання, друга — майнові комплекси закладів залишаються не у нашій власності, а в державній. От якби ті ж корпуси, гуртожитки були в комунальній власності Черкас, ми б тоді вкладали в них кошти, — відзначив Ігор Волошин.

Наголосив він і на тому, що місто Черкаси вже неодноразово просило про виділення субвенції з обласного бюджету на утримання закладів профтехосвіти, адже в них навчаються не тільки діти з Черкас, але й з районів. Однак досі це питання не вирішено.

Ще одне важливе питання — підготовка кадрів.

– Ми готуємо непогані кадри, але вже через декілька місяців чи років, вони виїздять на роботу за кордон, — зауважив Ігор Володимирович.

Досить складно у цьому році формувалося і регіональне замовлення. Зокрема, було скорочене замовлення на такі спеціальності як помічник керівника, натомість звернули більше уваги на ті спеціальності, які затребувані на ринку праці Черкащини.

– На жаль, не можемо зараз запустити таку спеціальність як ліфтер, а в цій спеціальності є потреба, бо наймолодшому ліфтеру в Черкасах за 50. Але тут виникає фінансове питання, оскільки, щоб закупити обладнання, на якому б діти навчалися, потрібна не одна сотня тисяч гривень, — розповів Ігор Волошин.

В Черкаській ОДА відзначили, що готові лобіювати це питання на рівні Міністерства освіти, щоб були цільові субвенції на професійно-технічну освіту, на розвиток тих професій, які необхідні на ринку праці.