Черкаська міська рада розгляне програму співфінансування капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків (крім ОСББ) на 2023-2025 роки. Сума потреби від всіх будинків лише на цей рік майже півмільярда гривень, однак, скільки коштів буде реально спрямовано на ремонти – поки невідомо. Проект програми опублікований на сайті Черкаської міськради, пише сайт 18000.

У пояснювальній записці зазначається, що реалізація програми має сприяти покращенню стану багатоквартирних будинків міста,  подальшому зменшенню використання енергоресурсів у будинках. Участь у програмі має взяти 851 будинок, що перебуває в управлінні.

На 2023 рік заплановано видатків по програмі на 460 мільйонів гривень. У свою чергу на 2024 рік прогнозується 534 млн грн, на 2025 – 664 млн грн.

Кошти можуть піти на ремонти ліфтів, покрівель, фасадів, балконів, системи гарячого постачання, опалення тощо.

У експертному висновку від департаменту фінполітики зазначається, що програма діяла із 2019 до 2022 року, фактичні видатки здійснювалися лише у 2020 році і склали 1,1 млн грн. Таким чином видатки можуть збільшити в 415 разів.

Крім того, в додатку до програми відсутні результативні показники (затрат, продукту, ефективності, якості) на облаштування пандусів та підйомників, а також на ремонт та реконструкцію найпростіших укриттів, що не дає змоги оцінити ефективність використання коштів.

В.о. директора департаменту ЖКК Сергій Отрешко пояснює, що сума, яка закладається в програму – це сума загальної потреби всіх будинків. Водночас, скільки на їх потреби буде закладено в бюджет – на сьогодні невідомо.

– Будь-яка програма висвітлює потребу. Взяли кількість будинків, порахували, що треба зробити, і так вийшли на загальну суму. Скільки коштів передбачать у бюджеті – це вже інше питання. Поки невідомо, – пояснив Отрешко і додав, що програма підтримки ОСББ в місті нині також діє.

Зазначимо, що кошти на ремонти в межах співфінансування мають бути закладені в програму соціально-економічного розвитку, яка на сьогодні не затверджена. Водночас міський голова Черкас Анатолій Бондаренко пропонував весь Бюджет розвитку спрямувати на потреби ЗСУ.