На Черкащині розгорнули мобільні блокпости, на яких працюють поліцейські та працівники військкомату. Вони оповіщують людей та вручають повістки.

Вручати повістки можуть у будь-якому місці, окрім приватних будинків та квартир, розповів Суспільному тимчасовий виконувач обов’язків начальника служби зв’язків із громадськістю Черкаського територіального центру комплектування Петро Забіла.

Для працівників ТЦК існує єдине обмеження, де повістки вручати не можна, пояснив він.

“Працівники ТЦК та СП не мають права вручати повістки на території приватних домоволодінь. У країні триває мобілізація і держава має знати про те, хто може захищати нашу державу і з цією метою здійснюється оповіщення населення в тому числі і на мобільних блок постах”.

Після вручення повістки людина має з’явитися до військкомату у зазначений час, бо може нести адміністративну відповідальність, сказав Петро Забіла:

“За неявку передбачена адміністративна відповідальність. За результатами проходження військово-лікарської комісії, якщо людину визнають придатною до проходження військової служби далі вона направляється до навчальних центрів”

Про кількість мобільних блокпостів, місце та час їхньої роботи, кількість розданих повісток розголошувати не можна в цілях безпеки у зв’язку з воєнним станом.