У Черкасах стартувало навчання медиків, які працюватимуть у Черкаському центрі масової вакцинації. Про це розповіла Суспільному обласна дитяча імунологиня Лілія Назаренко.

До імунізацї медиків готують в Черкаській медакадемії, де влаштували імпровізований центр вакцинації. Медсестра Катерина Нікіфорова розповіла, що працює вже 28 років, але вважає, що знання з імунізації не будуть зайвими: “Я хочу оновити свої знання, набути більше досвіду. Я вважаю, що знати все людям неможливо, тому вчитися ніколи не пізно”.

Більшість медиків обізнані, як правильно вакцинувати пацієнтів, але невдозі робитимуть це масово, тому, зі слів Лілії Назаренко, основне завдання – навчити їх роботі у “польових” умовах: “Мають бути фізичні ресурси. Наші медпрацівники мають будуть обізнані в тому, як і що треба робити, кого вакцинувати і як розподіляти потоки пацієнтів, які прийдуть на вакцинацію”.

Проректорка медакадемії Олександра Шевченко зазначила, що, якщо у Центрі масової вакцинації не вистачатиме працівників, черкащан будуть щеплювати студенти.

“Всі вони вже мають диплом молодшого спеціаліста, мають право виконувати маніпуляції і будуть в майбутньому лікарями. Вони закінчують навчання на третьому курсі і також проходять навчання імунізації. У них вже є гарна база медичних знань”.

Серед одинадцяти студентів, які проходять навчання – Оксана Марусенко, за сумісництвом медсестра Третьої міської лікарні: “Для мене це все дуже нове, я ще не працювала у цій галузі. Мені б хотілося внести свій вклад у бортьбу з коронавірусом”.

Студент Антон Зайчиков розповів, що працювати у вихідні не проти, якщо це принесе користь людям: “Часу не шкода, оскільки це безцінний досвід, і навпаки, потрібно скористатися цією можливістю. Я вакцинацію підтримую, тому з радістю щеплюся сам й вакцинуватиму інших. В цьому немає нічого страшного, це цілком безпечно”.

Як розповіла Лілія Назаренко, на учасників тренінгу також чекають заняття із невідкладної допомоги.