blankНа одній із сесій обласна рада виділила кошти з резервного фонду обласного бюджету на придбання 5 електросирен та блоків для їхнього автоматичного запуску. Наразі їх придбали і планують розмістити в обласному центрі у місцях, які не були достатньо охоплені оповіщенням.

Про це повідомиляють в облраді після спільної наради з представниками Управління цивільного захисту ЧОДА, міської ради й закладів освіти.

– Деякі з них розмістимо на території комунальних закладів обласної ради. Зауважу, що ці сирени працюватимуть поки в тестовому режимі і далі їх кількість хочуть збільшувати, аби охопити й громади області, а не лише обласний центр. Наразі, сирени на Черкащині запускаються вручну, тому ми чуємо як вони лунають по черзі. Однак фахівці Управління цивільного захисту зауважують, що потрібно придбати спеціальне обладнання, аби повністю автоматизувати процес. Оновлення системи оповіщення – це одне з першочергових завдань обласної влади, адже від цього залежать життя людей. Тому працюємо і далі в цьому напрямку , – інформують в облраді.

Загалом в області функціонує 70 сирен, з них 40 – у Черкасах.