Днями у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація книги «Іловайськ. Війна, якої не було».  Автор книги – доброволець батальйону «Дніпро-1», учасник бойових дій під Іловайськом Роман Зіненко.

Це – двотомник спогадів солдатів і командирів Збройних Сил України, бійців добровольчих батальйонів, які були безпосередніми учасниками боїв під Іловайськом.  Книга присвячена трагічним подіям серпня 2014 року.

IMG-4fe371bbef1c5eef850940d0fabf79fd-V

За словами автора Романа Зіненка, на сторінках свого твору він вирішив зберегти пам’ять про бої під Іловайськом, без прикрас та домислів. Наразі книга спростовує багато міфів, які вкорінилися у людській свідомості протягом останніх 5 років.  Письменник показав долі і характер захисників України у гарячі дні серпня 2014 року. Також на сторінках книги показаний бойовий шлях таких підрозділів як 51  окрема механізована бригада, 93 окрема механізована бригада, добровольчих батальйонів «Кривбас», «Донбас», «Дніпро-1», «Дніпро-2», «Азов», Добровольчого Українського корпусу  «Правий сектор» та інших українських частин.

«Моя місія – відкрити для людей імена бійців, які загинули під Іловайськом, які пропали безвісти і про яких досі знали лише рідні», – зауважує Роман.

Учасниця заходу, мати загиблого Героя Тальнівщини Ганна Гапочкіна, висловила слова вдячності  Роману Зіненку за книгу, яка з перших уст розповідає про історію нашої держави у найскладніший час.

30f09f9626e336baefde289d675dc153

У заході взяли участь перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв, представники державних органів влади, громадськості, учасники Антитерористичної операції (зокрема, бійці, які брали участь в боях під Іловайськом), члени сімей загиблих в АТО воїнів, інформує Тальнівська райдержадміністрація.