Учасники «Всеукраїнського правового диктанту», що пройшов сьогодні, 25 квітня, на базі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, дали відповіді на 50 запитань з якими кожен українець стикається в повсякденному житті. Повідомляють у прес-службі Черкаської міської ради.

Це надання медичних послуг, призначення субсидій, аліментів, проведення фінансових операцій, звернення до поліції тощо.

Нагадаємо, що цього року правовий диктант пишуть у всіх обласних центрах країни. Захід проводить Експертна юридична служба України (ExpertLegalServiceUkraine) за підтримки Міністерства юстиції.

Як розповів координатор проведення “Всеукраїнського правового диктанту” в Черкаській області Микола Лозовий, цей проект було започатковано торік і Черкаси також брали в ньому участь. Результати попереднього диктанту, а це лише 26 % правильних відповідей у середньому по Україні, показали, що нашим громадянам потрібно більше цікавитися своїми правами.

– Ми обов’язково використаємо отриманий під час правового диктанту зріз правових знань українців у нашій роботі в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», – зазначив начальник Головного територіального  управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Всі учасники диктанту отримали від працівників юстиції розроблені Мін’юстом інформаційні буклети з покроковою інструкцією, щодо того, як подати позовну заяву чи скаргу, домогтися виплати аліментів, захистити свій бізнес чи права орендодавця земельного паю, вирішити спір тощо.