Форум саме з такою назвою відбувся  в ЧДТУ на Площі Знань. Участь у  заході взяв директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов, наголосивши на його актуальності в розрізі сьогодення.

На площі міські заклади професійної освіти мали змогу представити свої спеціальності та напрацювання, також презентували себе  роботодавці регіону.

Одним із найбільш цікавих заходів Форуму став дискусійний майданчик на тему “Як зберегти молодих фахівців із робітничих та інженерних спеціальностей – випускників навчальних закладів Черкащини від виїзду на роботу за кордон”.

– Дякую за можливість бути почутим на цьому майданчику, адже тема для Черкащини дійсно дуже болюча. А ще більше вона актуальна для міста Черкаси, – зазначив Сергій Павлович. – Місто сьогодні виділяє понад 80 млн. грн. для підготовки високопрофесійних кадрів в закладах професійної освіти. Серед вихованців таких закладів – левова частка дітей з регіонів Черкащини та всієї України. Тобто, часто мені задаються логічні питання – чому податки містян витрачаються на дітей з інших регіонів? І тому, в даному контексті, дуже важливо, аби такі вихованці опісля навчання лишалися працювати та приносили користь саме економіці міста! Механізми вирішення цієї проблеми були не тільки обговорені на Форумі, а й надані конкретні пропозиції. Власне, сьогодні разом із керівниками наших закладів професійної освіти (ЗПО) обговорюємо концепцію трьосторонніх угод між роботодавцем, закладом та майбутнім працівником. Прагнемо перейти з формату “тягаря” для міського бюджету – у формат можливостей та потенціалу ЗПО.

Зокрема,  дискутували про такі умови: укладається трьохстороння угода, згідно з якою роботодавець виплачує додатково до стипендії студенту, наприклад, 100-200 грн щомісячно. Відповідно, у  нього  після навчання у закладі виникають фінансові зобов’язання перед роботодавцем і він повинен буде відпрацювати певну кількість років на його підприємстві. Аби це не набувало формату “кріпацтва”, потрібно чітко виписати всі юридичні аспекти розірвання таких договорів та повернення коштів. Але це, все ж, реальний механізм не затрачати кошти міського бюджету в пусту, а витрачати їх з прицілом на конкретний результат.