Тиждень науки в Черкаському національному університеті ознаменувався відкриттям ще однієї наукової лабораторії на базі навчально-наукового інституту природничих наук.

Про це інформують на сайті Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Як відзначив ректор університету Олександр Черевко, відкриваючи лабораторію, студенти та викладачі ННІ природничих наук матимуть можливість проводити дослідження в сучасній лабораторії.

Адже метод інструментальної оротерапії використовується для вивчення впливу факторів гірського клімату на різні системи організму людини. Враховуючи обмежені можливості перебування в гірській місцевості з оздоровчою метою та з метою проведення наукових експедицій, технології створення штучного гірського клімату і використання їх у наукових лабораторіях є досить актуальним. Олександр Володимирович побажав успіхів у здійсненні наукових досліджень.

Завідувачка лабораторії доцент Тетяна Мельник розповіла присутнім, що природна оротерапія (від грецького oros — гори) як високоефективний кліматотерапевтичний засіб відновлення здоров’я і працездатності людини в гірській місцевості має свою багатовікову історію. Практика використання гірських курортів різних країн для лікування пацієнтів із захворюваннями легень, серцево-судинної та нервової систем підтвердила доцільність широкого використання різних варіантів кліматотерапії, основним діючим компонентом якої є гіпоксія.

blank

Медична апаратура інструментальної оротерапії, встановлена в лабораторії, була створена українськими вченими під керівництвом доктора медичних наук, професора Вадима Березовського в Інституті фізіології імені О.О.Богомольця НАН України. Винахід захищений авторськими правами та патентами і широко впроваджений у практику як в Україні, так і за її межами.

Застосування тренувань гіпоксією за допомогою медичної апаратури (метод інструментальної оротерапії) має позитивний вплив на кінетику кисневого метаболізму та кислотно-лужного стану, нормалізує показники вуглеводного, ліпідного, білкового обмінів, підвищує протизапальний потенціал, активізує діяльність провідних систем організму. Особливе значення має метод гіпокситерапії для формування повноцінного здоров’я молоді, є ефективним засобом профілактики і лікування неспецифічних захворювань. Дозована гіпоксія може бути застосована для підвищення резистентності організму, сприяти стійкості до екстремальних факторів середовища, а також до побічної дії фармакологічних препаратів. Гіпоксична стимуляція сприяє утворенню нових капілярних сіток у різних органах, що призводить до кращого загоювання ран і зменшення запальних процесів в органах. Така стимуляція може застосовуватись не лише з лікувальною метою, але й сприяє підвищенню фізичної працездатності організму.

В науковій лабораторії планується проведення наукових досліджень щодо впливу на різні системи організму дозованої гіпоксії. Дослідження будуть проводити викладачі та студенти ННІ природничих наук. Відкриття лабораторії дозволяє розширити напрями наукових досліджень кафедри біології та біохімії та проводити спільні дослідження з науковими лабораторіями інших установ.

Тим, хто прийшов на відкритті лабораторії, продемонстрували сеанс інструментальної оротерапії. Серія наукових досліджень в лабораторії стартувала.