Проблему засміченості зелених зон у Черкасах долають силами комунальних підприємств. Та комунальники бідкаються: цих сил ледве вистачає, та нарікають на небажання жителів приватного сектору сплачувати за послуги вивезення великогабаритного сміття. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Як пояснив директор департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Танюк, без підрядника, який надавав би ці послуги централізовано, комунальникам доводиться сутужно.

– Тендер був проведений, фірма, яка має прибирати зелені зони, визначена. Але депутатський корпус вирішив, що на ці цілі кошти витрачати не потрібно, і комунальні підприємства впораються своїми силами. З серпня минулого року ми бачимо, що сил у комунального сектору не вистачає. Тому що при тих самих об’ємах площ і населення у інших містах України власний комунальний парк налічує техніки в два або три рази більше. І все одно вони залучають і підрядні організації, і виділяють кошти від 30 до 70 млн. на утримання своїх зелених зон. Силами комунальних підприємств ми зараз виконуємо ці роботи, але в тому сенсі, в якому ми можемо собі дозволити. Якщо ми відволікаємо СУБи на допомогу «ЧЕЛУАШу» або «ЧСЧ», то ми маємо проблему у підпорядкованих прибудинкових територіях, не вивозимо великогабаритне сміття. Одну проблему вирішуємо, а інша назріває, – говорить Сергій Танюк.

Комунальники нарікають на несумлінне ставлення деяких громадян до чистоти у власному місті. Адже часто можна спостерігати картину, коли до купи обрізаного гілля люди додають будівельне, великогабаритне та побутове сміття.

– У такому випадку ми змушені його на місці сортувати. Тому що полігон не приймає гілля, а там, де приймають гілля, не можуть прийняти побутове і будівельне сміття, – пояснює директор КП «ЧЕЛУАШ» Олексій Мельник. Він також додає, що місту не завадило б придбати власну техніку для подрібнення гілля. Адже наразі така є лише на балансі КП «Черкаситеплокомуненерго», і її недостатньо.

Із несумлінними громадянами, які не бажають утримувати прилеглу до їхніх приватних домоволодінь територію у належному стані, у міській раді планують боротися за допомогою роз’яснень і штрафів. Відповідне доручення дав під час нещодавньої наради дав заступник міського голови Ігор Волошин.

– Потрібно підготувати спеціальні буклети, у яких зібрати роз’яснення для населення щодо правил поводження зі сміттям. Комітетам самоорганізації населення необхідно посилити вплив на жителів приватного сектору, щоб вони не засмічували свої прилеглі території та зелені зони. А управлінню інспектування доручаю підвищити активність у напрямку складання протоколів і штрафування порушників благоустрою міста,  – зазначив Ігор Волошин.