Для підвищення якості обслуговування жителів Черкаської області ПАТ «Черкасиобленерго» продовжує рубрику «Питання – відповідь», де спеціалісти Товариства надають відповіді на актуальні питання споживачів. Ви запитуєте:

– Чи можна зекономити споживання електроенергії, використовуючи багатозонні прилади обліку електричної енергії?

blank

Ми відповідаємо:

Побутові споживачі електричної енергії можуть здійснювати розрахунок спожитого обсягу електричної енергії за тарифами, диференційованими за періодами часу. Це дозволить суттєво економити на електроспоживанні.

Використовуючи двозонний прилад обліку, з 23.00 до 07.00 ви сплачуватимете за спожиту електричну енергію тільки 50%, а решту частину доби – за стандартним тарифом.

У випадку з тризонним засобом обліку добове споживання ділиться на три частини, до кожної з яких застосовується свій коефіцієнт:
– з 23.00 до 07.00 ви будете платити тільки 40% від стандартного тарифу;
– з 8.00 до 11.00 та з 20.00 до 22.00 – 150%, тобто більше, ніж зазвичай.
В інші години оплата проводиться за стандартним 100-відсотковим тарифом.

Якщо ви ухвалите рішення щодо встановлення багатозонного лічильника, слід проаналізувати споживання електричної енергії, щоб визначити, як швидко ваші витрати окупляться, та чи є доцільним встановлення такого лічильника. Щоб ваші інвестиції окупилися якомога швидше, потрібно зосередити основні витрати електроенергії на нічний період, коли споживання найдешевше. Для цього потрібно визначити, на що саме використання електричної енергії припадає найбільше. Потому роботу таких приладів перенести на нічний час.

Щоб встановити багатозонний лічильник, необхідно звернутися до філії чи відокремленого структурного підрозділу ПАТ «Черкасиобленерго» (ВСП), де були укладені договірні відносини та написати заяву.

Придбати такий лічильник споживач може самостійно, попередньо з’ясувавши у філії або ВСП, з якими лічильниками вони працюють та технічні параметри яких підлягають програмуванню на зони.

Для застосування тарифу, диференційованого за періодами часу (зони), необхідно звернутись до ПАТ «Черкасиобленерго». Первинна параметризація здійснюється безкоштовно. У подальшому, при зміні тарифних зон за зверненням споживача, така послуга сплачується споживачем згідно затверджених розрахунків.

Після проведення параметризації засобу комерційного обліку оператор системи розподілу (далі ОСР) має надати споживачу протокол параметризації, який є додатком до паспорта лічильника та повинен зберігатись.

Після проведення параметризації приладу обліку, ОСР забезпечує проведення заміни (встановлення) відповідного приладу обліку на об’єкті споживача. За результатами проведення робіт складається акт технічної перевірки, який підписується ОСР та споживачем.

Для проведення розрахунків обсягу спожитої електричної енергії відповідно до протоколу параметризації, споживачу необхідно надати даний документ до ВСП або філії ПАТ «Черкасиобленерго».