З метою впровадження нового програмного забезпечення, покликаного автоматизувати надання послуг, у ПАТ «Черкасиобленерго» для працівників дирекції з інвестицій та перспективного розвитку провели семінар. А для працівників відокремлених структурних підрозділів та філій навчання пройшло в режимі онлайн.

Знаннями щодо застосування нової програми у роботі поділився начальник відділу автоматизації та оптимізації бізнес-процесів АТ «Українські розподільні мережі» Микола Мархева.

blank

Головна мета програми – автоматизувати та систематизувати процеси з надання послуг споживачам, в тому числі послуг з приєднання електроустановок замовників до електричних мереж Товариства.

Як працює програма, яку інформацію в неї необхідно вносити, та як нею користуватися, розповів під час семінару Микола Мархева.

blank

Так, він зауважив, що програма АСТОР-Послуги –  це програмне забезпечення, яке призначене для підвищення ефективності та контролю роботи підрозділів ПАТ «Черкасиобленерго» з обліку звернень замовників для надання послуг з приєднання електроустановок споживачів до енергомереж, будівельно-монтажних робіт, параметризації лічильників тощо.

Програма АСТОР-Послуги передбачає використання окремого модулю приєднання.

blank

– Модуль приєднання  дозволятиме розглядати та аналізувати інформацію щодо звернень замовників, пов’язаних з приєднанням до електричних мереж. Це виготовлення технічних умов та проєктів і їх погодження, влаштування вузлів комерційного обліку,  проведення обстежень та здійснення підключень та інші види послуг. Така програма дасть можливість переглядати інформацію про замовника та його об’єкт, документів, які надав замовник. Дозволить здійснювати накопичення проектів технічних умов з можливістю фіксації інформації про замовника, потужність, джерела живлення та технічні вимоги. Забезпечить автоматичне формування бази завантаженості трансформаторів підстанцій на основі інформації про джерела живлення (трансформатори підстанцій, від яких буде здійснюватись живлення електроустановок споживача) з урахуванням останніх вимірів проведених на підстанціях, укладених договорів та виданих технічних умов. Дасть можливість отримати повну та кількісну картину по резервній потужності, як у іменованих одиницях так і у відсотках. До кожного проекту технічних умов буде передбачена можливість приєднати схему, сформовану у власному графічному редакторі, на основі поопорних схем з графічно інформаційного редактора,- розповів провідний інженер відділу перспективного розвитку дирекції з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Сергій Ковбасенко.

Він додав, що завдяки такому програмному продукту значно підвищиться ефективність та оперативність роботи фахівців дирекції, прискориться робота над зверненнями замовників, оскільки серверний програмний комплекс дозволяє кільком користувачам та підрозділам працювати одночасно з єдиною базою даних компанії та отримувати інформацію у реальному часі.

Також програма прискорить формування звітів для аналізу та контролю за виконанням послуг та формування різних форм звітів НКРЕЕ.

blank

За словами директора з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Віктора Шевчука система містить близько 80 різноманітних довідників та 150 звітів.

– Наказом по ПАТ «Черкасиобленерго» створена спеціальна робоча група з впровадження програмного продукту. Задіяні до неї як фахівці з ІТ дирекції, так і технічної дирекції, оскільки необхідно фахово внести велику кількість різнопланової інформації. Але після налагодження цих процесів та їх автоматизації, буде створена необхідна база документів та даних для комфортної та оперативної роботи спеціалістів,- підсумував Віктор Шевчук.