Сьогодні, в День пам’яті та примирення, перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький відвідав підопічних Черкаського геріатричного пансіонату. Напередодні річниці перемоги над нацизмом він зі словами вдячності звернувся до стареньких, поміж яких ветерани війни, учасники бойових дій у Другій світовій.

– Пам’ятаємо про людей, які в ті часи, віддаючи власне життя, боролися за те, аби сьогодні ми мали змогу жити у вільній незалежній державі, – сказав Тарас Миколайович. – На жаль, в Україні і нині, вже 5-ий рік поспіль, триває боротьба за незалежність на східних кордонах. Відтак до мільйонів загиблих десятки років тому додалися сотні, тисячі загиблих у сучасній війні. І ми низько вклоняємося тим, хто поліг. Та щиро дякуємо всім, хто боровся і дожив до цих днів. Оскільки боротьба точилась як на фронті, так і в тилу, коли всі об’єднували зусилля для перемоги, підтримуючи й допомагаючи один одному. А те, що ви пережили тоді, навчає і допомагає робити правильні висновки зараз. І я переконаний, допоможе перемогти в сьогоднішній війні та досягти врешті миру.

blank

Потому перший заступник вручив голові Черкаської обласної організації ветеранів Володимиру Веретільнику почесну відзнаку – медаль «Гордість Черкащини».

До вітань долучилися також перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, представники Департаменту соціального захисту населення ОДА, меценати та благодійники.

blank

Від обласної влади цього дня закладу передали пральну машину й телевізор.

Директор пансіонату Сергій Шевчук водночас розповів, що нині в пансіонаті проживає 146 осіб. Серед них учасники бойових дій, члени сімей загиблих. Заклад розрахований на 160 осіб і функціонує в складі геріатричного, психоневрологічного відділень та медичного центру відновлювального лікування.

blank

Упродовж останніх 3-х років в установі відбулися позитивні зміни, що дало змогу забезпечити належні умови для проживання та соціально-побутової адаптації підопічних. Тут, зокрема й завдяки благодійним коштам та грантовим, вдалося зробити ремонтні роботи, придбати нове обладнання. Приміром, у закладі відремонтували душові кімнати,  створили додаткові кабінети для працівників закладу, частково провели заміну матраців для лежачих підопічних та постільної білизни, доповнити медичний інвентар та засоби гігієни для підопічних, також тут повністю оновили освітлення території на сучасні енергозберігаючі ліхтарі, майже повністю замінили вікна та ін.

blank

Окрім цього, за підтримки Турецького Агенства зі співробітництва та координації Республіки Туретчинна в Україні в особі Координатора Програми ТІКА Болата Хаджи Байрама, в межах проекту міжнародної технічної допомоги «Покращення матеріально-технічної бази Черкаського геріатричного пансіонату Черкаської обласної ради», в закладі відремонтували приміщення харчоблоку пансіонату на 23 200 дол. США, надали й технічну допомогу та закупили обладнання на понад 800 тис. грн.

blank