Сьогодні Черкащину з робочим візитом відвідав Голова Служби безпеки України Василь Грицак. Перебуваючи у Каневі високопосадовець спецслужби передав Національному музею ім. Тараса Шевченка копії архівних матеріалів щодо дослідника творчості поета Володимира Науменка. А у Черкасах Василь Грицак вручив 18 військовослужбовцям УСБУ в Черкаській області ордери на квартири в нещодавно відремонтованому відомчому гуртожитку, пише “Про все”.

– У Каневі ми передали музею копію архівно-кримінальної справи № 232 проти Володимира Науменка. Це дослідник, який тривалий час займався дослідженням творчості Тараса Шевченка та популяризував поета, і якого у 1919 році розстріляли чекісти за його проукраїнську позицію, – зазначив під час брифінгу голова СБУ.

Як зазначив Василь Грицак, в архіві СБ України містяться унікальні матеріали, що можуть пролити світло на маловідомі сторінки минулого. Проводиться постійна робота зі зняття грифів із засекречених радянськими спецслужбами архівних матеріалів. На переконання голови Служби, оприлюднюючи ці документи, СБ України сприяє відновленню історичної справедливості.

Крім історично-просвітницької місії, візит Василя Грицака було також пов’язано з покращенням житлової ситуації серед військовослужбовців спецслужби. За його словами, наразі на квартирному обліку у Службі перебуває близько 5 тисяч осіб. Сьогодні він вручив співробітникам Управління Служби на Черкащині 18 ордерів на квартири у нещодавно відремонтованому відомчому гуртожитку.

– У першу чергу ми виділяємо житло для тих, хто виконував бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції, членам сімей військовослужбовців, котрі загинули під час бойових дій, – підкреслив голова Служби.