− Гинуть бджоли з 29 травня аж до сьогодні, − розповідає пасічник Микола Вовк 10 червня. − Тільки в мене вже загинуло до 40 бджолосімей, а в моїх колег – у когось 77, у когось 40-50. Кажуть, що в цілому загинуло десь півтисячі бджолосімей. Є й маленькі пасіки, яких теж біда не минула. Серце крається. Бджоли купами лежали. Совком збирали. Тріпотіли малесенькі, помираючи, а чим ти їм допоможеш? Сам ледь інфаркту не схопив, дивлячись на все це. Підозрюємо місцевих фермерів, що мають поля між Катеринополем та Бондаркою (Шостакове). Але за руку не схопив, то що пред’явиш? Думаю, обробили поля неякісними пестицидами, та ще й нас не повідомили. Якби хоч під вечір обробку робили, години з 9-ої. А так серед дня. Обробляли вони, певно, соняшник, який зараз не цвіте, але поруч − посадки з липами, поля з медоносним еспарцетом. Горе, та й годі! Приїжджали тут різні комісії, аналізи брали, але ми на них надії великої не покладаємо. Збитки нанесені колосальні: і нам, і природі. На хвилиночку: одна бджолосім’я в середньому коштує 2,5 тисячі гривень. Щоб відновити пасіку, мені треба знайти величезні кошти і як мінімум три роки. Я вже мовчу про збитки на меді, перзі тощо. Липа цього року цвіте, як ніколи. Тільки нема кому нектар збирати. Певна річ, провини за скоєну загибель бджіл ніхто на себе не бере.

Питанням масової загибелі бджіл переймалися і на останній сесії Катеринопільської районної ради, пишуть “Вісті Черкащини”.

Народні обранці вислухали нарікання громадян і постановили місцевим сільгоспвиробникам завчасно повідомляти про обробку полів місцеві органи влади та пасічників. Власне, так і робилось раніше.

Микола Вовк каже, що ситуація безвихідна: компенсації по бджільництву жодні не передбачені, щоб подати в суд, треба було впродовж першої доби зробити в Києві аналіз окроплених рослин, ґрунтів, який коштує 5 тисяч гривень. Час втрачено.

Бездумне ставлення до природи впевнено веде людство до самознищення. Повітря, річки вже забруднили, криниці теж. Земля вся потерпає від токсичних відходів. Їмо, головним чином, одну хімію. Залишилось знищити бджіл, і можна забути про колись прекрасну планету під назвою Земля.

До слова, ціна на мед у Катеринополі досі коливалася від 100 до 120 гривень за літр. Тепер, мабуть, злетить угору.