Цього року на території Лисянського та Шевченківського лісництв встановлено нові теплиці, із застосуванням сучасних європейських технологій вирощування саджанців хвойних та листяних декоративних рослин. Укорінені живці та сіянці тут вирощують у мультиплатах. Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Саме такі рослини, вирощені із закритою кореневою системою, краще пристосовані для транспортування та безболісно переживають висаджування у відкритий ґрунт, відзначають в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Окрім того, у Лисянському лісництві розширена, а в Шевченківському збудована нова контейнерна площадка для вирощування та реалізації декоративного посадкового матеріалу. Тут укорінені в теплиці маленькі живці висаджуються у пластикові контейнери різного об’єму, залежно від інтенсивності росту рослин та породи. З контейнера рослину  упродовж всього вегетаційного періоду можна висаджувати в грунт, або ще деякий час вирощувати в контейнері.

Уже два роки Шевченківське лісництво вирощує сіянці модрини з закритою кореневою системою. Висаджена в культури в цьому році вона дала гарний приріст та приживлюваність 95-98 % – такі високі результати говорять про ефективність даного методу вирощування, – зауважують лисянські лісівники.

На сьогодні зачеренковано близько 60 тисяч штук саджанців декоративних порід – туї, самшити, спіреї, ялівці та багато інших. До кожного виду тут індивідуальний підхід, адже одні рослини зростають швидко та добре приживаються, інші складніше вкорінюються та потребують особливого догляду.