У Мошурові на Черкащині, у центрі села біля ставка, який зветься Громадським, встановили скульптуру – величезного карася. Місцеві кажуть, що саме такого розміру рибку мріють ловити всі рибаки. Тепер, як жартуючи наголошує автор роботи Олександр Гриценко, бажання кожного буде здійснюватися, якщо перед риболовлею підійти до рибки, обійняти її та поцілувати. Розповідає видання “Вісті Черкащини“.

Над такою окрасою для села мошурівець трудився два тижні. 550-кілограмового карася довжиною понад 3 м чоловік змайстрував з арматури та цементу. Необхідними матеріалами допомогли односельці, а от працював над створенням рибки сам. Каже, відповідної майстерні для цього немає. Проте у нього є величезне бажання – бути корисним, залишити після себе вагому згадку, створювати красу власними руками та радувати цим оточуючих.

Ідея змайструвати таку скульптуру, як розповідає Олександр Андрійович, виникла під час його відвідин Берліна. Саме там він побачив подібного карася, але свій витвір все ж не зробив ідентичним, а вдосконалив по-своєму. Луску, наприклад, виліплював сам, бо там була вона намальованою.

– Цей мошурівський карась буде символом рибацтва. Робив я його не для себе, а для села. У теперішній тяжкий час, час війни, найбільше мені хочеться, щоб додому повернулися всі хлопці, які захищають нас та із задоволенням могли ходити на риболовлю, – розповідає Гриценко.