Святкування Дня міста Шполи перенесли з 14 на 21 вересня у зв’язку з загибеллю двох учасників ООС із Черкащини: стрільця-помічника гранатометника Олександра Лінчевського із села Матусів, що на Шполянщині та Юрія Бурдейного з Ірклієва Чорнобаївського району. Про це повідомляють у Шполянській ОТГ.

Внаслідок загибелі в зоні проведення ООС, мешканця села Матусів, Олександра Лінчевського на Шполянщині оголошено 12,13,14 вересня 2019 року Днями жалоби.

Олександр Валерійович Лінчевський, морський піхотинець, боєць 1 обмп 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ загинув 11 вересня 2019 року під Волновахою, від кулі снайпера під час виконанння бойових завдань.

Олександр народився 16 квітня 1998 року у селі Матусів у багатодітній сім’ї, навчався в Матусівській середній школі № 2. Після закінчення школи навчався в Козацькому професійно-технічному училищі. Далі служба в армії.

Після строкової служби підписав контракт на півтора роки із ЗСУ. Відбував службові обов’язки у військовій частині А2777 (1-й окремий батальйон морської піхоти 36 обрмп ім. контрадмірала Михайла Білинського ВМС ЗСУ).