Міська комісія з питань найменування (перейменування) вулиць, міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків запропонувала перейменувати 53 вулиці та провулки міста, назви яких не пов’язані з історією українського народу та державотворення, а навпаки – відображають певні етапи колонізаційної політики Росії до України, інформує “Сміла. ua”.

У ході громадського обговорення жителі вулиць провели збори. Члени комісії йшли назустріч жителям вулиць, які хотіли дати своїм вулицям власні назви. Так, мешканці вулиці Олега Кошового захотіли перейменувати свою вулицю новою назвою – Георгія Кирпи. Тому що тут проживає більшість залізничників, вони поважають цього керівника, який все життя пропрацював на залізниці і зробив багато хорошого для розвитку цього транспорту в Україні. Провулок Толбухіна самі жителі попросили перейменувати на Центральний (друга пропозиція “Тихий” – відхилена у зв’язку з тим, що у Смілі вже є один Тихий провулок), провулок Шмідта – Кільцевий (стара назва провулку).

Зрештою, мешканці заперечували проти перейменування 17 вулиць, а із 34 вулиць зовсім не надходило пропозицій. Тому комісія рекомендувала міській раді перейменувати вулиці згідно із законом. Остаточне рішення про перейменування мають ухвалити депутати міської ради.