Учора з третьої спроби, смілянські міські обранці таки зібралися на засідання 70-ої сесії міської ради. Із 36 депутатів у роботі пленарного засідання взяли участь аж 25. Через їхні інтриги сесія не відбувалась півтора місяці.

Про це пише «Сміла.ua».

Оскільки міський голова Олексій Цибко потрапив у ДТП і перебуває на лікарняному, наразі у Смілі знову виконує обов’язки міського голови секретар міської ради Костянтин Синьогуб, якого, кажуть, викликали із відпустки. Він і провів засідання сесії.

Депутати розглянули одне депутатське звернення та 116 питань. Вони ухвалили Програму надання шефської допомоги військовій частині А3335 та навчальному катеру «Сміла», рішення щодо надання одноразової матеріальної допомоги 18 жителям міста на загальну суму 66,5 тис. грн.; розглянули 78 проектів земельних питань та прийняли відповідні рішення, відхиливши 9 з них. Депутати внесли зміни до складу виконавчого комітету, вивівши із складу виконкому Петра Даценка на підставі його заяви. Проголосували за зміни до міського бюджету на 2018 рік. Словом, плідно попрацювали, але все-таки знайшли за що полаятись.

У порядку денному виникло проблемне питання – прийняття нової редакції регламенту роботи міської ради. Це питання розглядали на кількох сесіях поспіль, і щоразу хтось вносив якусь поправку і питання відкладалося.

Суть проблеми – узаконення використання системи «Рада». Вже два роки поспіль депутати користуються сучасною електронною системою «Рада», голосуючи пультами, по аналогії до депутатів Верховної Ради, а не руками та усним підрахунком, як було колись. Але, виявляється, новий порядок голосування ще не узаконено на місцевому рівні, тож два роки сесій можуть розглядатися як неправомірні і незаконні. От частина обранців і наполягає на тому, що потрібно все привести в порядок і внести зміни до регламенту. Іншим же депутатам здається дивним, що весь цей час працювали – і було нормально, а тепер треба ухвалити рішення, яке є лише віртуально, остаточного проекту цього рішення ніхто не бачив. Не довіряючи своїм колегам, ці депутати відчувають якийсь обман.

І знову найшла коса на камінь. Депутат Петро Абажей сказав, що якщо колеги не приймають новий регламент, значить, потрібно повертатися до голосування вручну. Депутат Віталій Федун наполягав, що треба вивчити це питання, побачити остаточну версію рішення, за яке голосуватимуть, тому що це підозріло, що раптово виникла така проблема після двох років роботи системи «Рада». Обранці дискутували, половина почала голосувати пультами, половина – піднімати руки…. Зрештою, Костянтин Синьогуб мусив оголосити перерву, щоб депутати випустили пар. Після перерви обранці продовжили сесію і ухвалили всі необхідні питання для містян, але рішення про роботу системи «Рада» так і не було проголосоване.