Хірургічне відділення із травматологічними ліжками Тальнівської багатопрофільної лікарні отримало нове обладнання – артроскопічну стійку. Вона дасть можливість проводити малоінвазивні операції на суглобах. Пише видання «Вісті Черкащини».

За словами директора КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня» Олега Солодька, медичний заклад не стоїть на місці та вдосконалюється.

– Минулого року ми отримали в подарунок сучасне обладнання європейського рівня – лапароскопічну стійку. Її за 1,5 млн гривень придбав місцевий підприємець Володимир Мовчан. За цей час хірурги провели близько ста лапароскопічних холецистектомій – це малотравматичний метод вирізання жовчного міхура. Для нас це стало показником того, що малоінвазивні операції – це ефективний метод лікування. Тому вже цього року за власні кошти лікарні ми придбали артроскопічну стійку, щоб на ній працювали травматологи, – зазначив Олег Володимирович.

За словами Солодька, ці операції фінансуються згідно програми медичних гарантій.

Поки що в Тальнівській лікарні будуть практикувати малоінвазивні операції на колінних суглобах. Надалі ж планують виконувати і на плечових. Працювати на новому обладнанні будуть тальнівські травматологи, навчатиме їх лікар травматолог Уманської міської лікарні Ігор Бегаль. Він має значний досвід у проведенні подібних оперативних втручань.

– Артроскопічна стійка – актуальне обладнання наразі, адже артроскопія – малоінвазивний метод дослідження або лікування пошкоджень суглобів, який проводиться за допомогою артроскопа, що вводиться в порожнину суглоба через мікророзріз. Втручання, які проводяться без великого розрізу тканин з допомогою проколів, дозволяють скоротити час проведення самої операції та період реабілітації після неї. На другий день після оперативного втручання пацієнт уже може ходити, – зазначив Ігор Іванович.

За його словами проблеми із суглобами нині поширене явище, і за допомогою саме артроскопічної стійки, їх можна вирішити більш якісно.

– Пацієнти, на жаль, звертаються запізно, коли вже необхідно проводити заміну колінного суглоба, та за допомогою такого обладнання як артроскоп можна уникнути цього.

Лікар травматолог Тальнівської багатопрофільної лікарні Григорій Рутта додав, що із проблемами колінних суглобів до нього часто звертаються жителі нашої громади, однак раніше він не міг їм запропонувати їх вирішення. Тепер, коли з’явилося нове обладнання, у закладі можуть надавати допомогу таким пацієнтам.

– Я б хотів, щоб люди, які живуть у Тальнівській громаді лікувалися саме в нас, адже у нашій лікарні є всі умови для того, щоб надавати їм кваліфіковану допомогу, – зазначив Григорій Валерійович.

Днями на новому обладнанні провели першу операцію на колінному суглобі. В складі операційної бригади був лікар травматолог Ігор Бегаль. Його досвід переймали лікар травматолог Григорій Рутта, лікар анестезіолог Микола Цвик, асистенти та операційні медичні сестри Тальнівської багатопрофільної лікарні.