Розкриття пропозицій на конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків Черкас відбудеться 3 травня о 10-00  у залі засідань Черкаської міської ради (каб. 206). Повідомляють у прес-службі міської ради.

Це передбачено щойно ухваленим  рішенням виконавчого комітету, яким були внесені зміни до документації для проведення відповідного конкурсу.

Як пояснила заступник міського голови Людмила Бордунос (яка є куратором департаменту ЖКК Черкаської міської ради), у пропонованому документі, винесеному сьогодні на розгляд виконкому, міститься ряд ключових змін.

По-перше: збільшено кількість лотів – з двох до чотирьох. Тобто територія міста, зараз у документах, орієнтовно, поділена на чотири частини, замість двох, як було раніше. І обслуговування житлового фонду з багатоквартирних будинків у кожній із цих територій виокремлено в лот.

Людмила Іванівна розповіла, що насамперед це убезпечує містян від недобросовісних управителів. Оскільки  забезпечує умови для більшої конкуренції. А також –  сприяє уникненню можливих спорів через оскарження когось з учасників у Антимонопольному комітеті України.

Адже подібні прецеденти, на жаль, вже є в України. І в заручниках ситуації – допоки триває судова тяганина з визначення, хто саме має опікуватиметься будинками – опиняються  безпосередньо мешканці.

– Аби уникнути подібного «сценарію»,  ми досить плідно попрацювали з фахівцями Антимонопольного комітету, максимально прозоро, чітко та відкрито  прописавши конкурсну документацію. Міська влада Черкас зацікавлена, аби роботу з утримання житлового фонду міста виконували фахові та відповідальні підприємства. Бажано, аби їх виробничі потужності, техніка, приміщення та персонал розташовувався саме на території нашого міста. Це логічно, зважаючи на потребу оперативно, якісно та в повному обсязі здійснювати роботу з ремонту, ліквідації аварійних ситуації, заміни зношеного обладнання тощо. Тому у конкурсній документації за відповідність таким критеріям  передбачено більше балів, – зауважила Людмила Іванівна.

Водночас додала, що  важливо також убезпечити місто від можливих фіктивних управителів, у яких все їх майно, людський та технічний ресурс – лише на папері.

Для цього конкурсна комісія після розкриття пропозицій, згідно із законодавчими нормами, має десять днів, аби безпосередньо виїхати на місце та побачити на власні очі – декларовані у поданих документах  виробничі потужності, техніку та персонал.

Людмила Бордунос наголосила, що влада Черкас зацікавлена у тому, аби конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків відбувся відкрито, чесно та прозоро, і  житловим фондом опікувались справжні професіонали.