Чорнобаївським районним судом засуджено керівника одного із центрів соціально-психологічної реабілітації за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.146 КК України, а саме: незаконне позбавлення волі.

В судовому засіданні встановлено, що в травні 2017 року координатор однієї із молодіжних громадських організацій у нічний час доби привезла жительку м. Києва у центр соціально-психологічної реабілітації нарко- та алкозалежних жінок, який знаходиться в одному із сіл Драбівського району Черкаської області, з метою добровільно позбавити її депресії та алкогольної залежності. Під час перебування жінки на території центру вона постійно була під наглядом наставника та керівника програми реабілітації.

Проте, в подальшому жінка повідомила керівнику програми реабілітації, що відмовляється проходити реабілітацію та вчиняючи сварку попросила викликати близьких, щоб вони могли організувати її виїзд додому у м. Київ. Далі керівник програми реабілітації на грунті неприязних відносин, ігноруючи вимоги потерпілої, бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, діючи з прямим умислом, спрямованим на незаконне позбавлення волі, ввела в оману інших учасників реабілітації, про те, що буцімто остання страждає на психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю та із залученням невстановлених слідством жінок із числа реабілітантів, наказуючи їм тримати руки та ноги потерпілої, з метою уникнення її спротиву, зв’язала руки ззаду за спиною і ноги потерпілої полімерною мотузкою, чим позбавила її таким чином можливості вільно пересуватися та вчиняти рухи. Після чого помістила жінку до приміщення погреба, який знаходиться на території центру соціально-психологічної реабілітації, де незаконно, проти волі потерпілої утримувала її.

Чорнобаївським районним судом 29.05.2018 засуджено вказану особу та призначено покарання у вигляді одного року позбавлення волі та звільнено від його відбування із іспитовим строком один рік.

Про це повідомляє Золотоніська місцева прокуратура.