Сто років з дня відкриття відзначає Черкаський обласний краєзнавчий музей. Починаючи з травня ще 1918 року музей надбав чималу добірку цінних експонатів та виховав не одне покоління черкащан. Завітали на краєзнавче свято обласні та міські владці.

Виставки, ярмарки, презентації історико-культурних заповідників області, майстер-класи, презентація туристичних маршрутів Черкащиною – краєзнавчий музей відзначив століття з дня відкриття насичено та цікаво. Один з найстаріших в Україні, він має чималу колекцію експонатів. Це – близько 120 тисяч одиниць збереження в основному та науково-дослідному фондах.

Не зважаючи на буремні довоєнні та повоєнні роки, обласний краєзнавчий музей першим в Україні почав приймати відвідувачів відразу після звільнення Черкас, відзначив заступник очільника області Сергій Овчаренко. Та додав, що зараз заклад – у процесі змін від класичного музею до своєрідного науково-культурного центру.

– Нові виставки, екскурсії містом, сучасні експозиції, інтерактивні заходи вжеє й доступні у нашому музеї, – каже посадовець. – Це перші і такі цікаві кроки з його перетворення. А з таким багатим фондом нашому музею є що показати. Раритетами музейного зібрання є стародруки, ікони, археологічні та етнографічні матеріали. Є експозиція з нашої сучасної історії, яка твориться на наших очах, – з АТО. Щороку музей відвідує понад 170 тисяч відвідувачів. Їх значна частина – діти та молодь. Це свідчить, що інтерес до нашого краю, його історії та традицій зберігається та зростає.

Додамо, обласний краєзнавчий музей має свої відділи і в районах області. Це – музей «Кобзаря» Т.Г.Шевченка та меморіальна музейна кімната «Робочий кабінет В.Симоненка» у Черкасах, Мліївський меморіальний музей родини Симиренків та Старосільський музей історії села в Городищенському районі,  музей-садиба В.Чорновола в селі Вільховець Звенигородського району, Музей Т.Г.Шевченка в с.Мошни.

Про це інформує прес-служба ОДА