У Золотоноші досі гостро стоїть питання безпритульних псів. Агресивних безпритульних псів. Вже тривалий час золотонісці потерпають від собачих зграй. Кошлатих бродяг часто можна зустріти в центрі міста, біля лікарні, в районах зупинок громадського транспорту, на базарі та поблизу магазинів. І що прикметно, собаки — найрізноманітніших порід. Це вже не лише «дворняжки», а й породисті, серед яких — бійцівські та сторожові. Розповідає сайт zoloto.city.

Іноді вони пробігають повз мовчки. Але на це «іноді» не обіпреться жодна мама, коли бродячий пес гарчатиме на її дитину. У соціальних мережах ширяться дописи — відео, фото агресивних тварин: «Собаки напали на маму з коляскою», «Діти біля школи не можуть пройти» — чотирилапі збиваються в зграї та бродять містом.

 За словами чиновників, багато собак насправді – домашні. Люди ввечері випускають улюбленців, щоб прогулялися. Ті знаходять собі «друзів» і додому вже не спішать. А скількома оголошеннями рясніє інтернет з однотипними заголовками «Чий собака? Бігає з нашийником по вулиці Баха!». І на додачу фото з різних ракурсів. А власника – нема.

Варто зазначити, що згідно з законодавством, тварин можна відловлювати й перевозити у собачі притулки або стерилізувати, чіпувати і повертати назад, на місце відлову. Це все.

Міська влада зреагувала на скарги містян. З 28 листопада у місті працюють зоозахисники. Спільно зі спеціалістами УЖКГ вони відловлюватимуть тварин, стерилізуватимуть і повертатимуть у рідне середовище. Наразі мова йде про близько 50 чотирилапих.

— Тварин доставляють в стерилізаційний пункт, проводять стерилізацію, вводять ін’єкції проти сказу та інших хвороб, чіпують і реєструють в спеціальній базі та в подальшому відпускають на місце їх проживання, – підкреслив начальник УЖКГ Артем Харін.

Міська влада вкотре звертається до містян та гостей Золотоноші: слідкуйте за домашніми собаками, відповідально ставтесь до своїх обов’язків. Тварини – це не жива іграшка. Від вашого свідомого ставлення залежить безпека людей на вулиці. Тож, опікуйтеся своїми улюбленцями і слідкуйте, щоб вони не потрапили під руку стерилізаторів.