У Черкаському міському Будинку культури ім. І. Кулика відбулася зустріч учнівської молоді з Героєм України Володимиром Жемчуговим . Зустріч організували в рамках освітнього проєкту «Як починалась війна», цикл уроків «Міста героїв. Перемоги України у війні», у ході якого пан Володимир розповідає про початок російсько-української війни у 2014 році, про важливість вивчення історії, підтримку української культури, історії та ідентичності. Інформує Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Володимир Жемчугов народився 1970 року в Луганській області. Із травня 2014 року до 29 вересня 2015 року в інформаційній координації з ЗСУ пан Володимир провів 30 успішних диверсійних операцій на території Луганщини. З 29 вересня 2015 року до 17 вересня 2016 року знаходився у полоні, у який потрапив з важкими пораненням під час виконання бойового завдання.

За особисту мужність та героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу 21 січня 2017 Володимиру Жемчугову присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка».

8 квітня Володимир Жемчугов поспілкувався з учнями Черкаської спеціалізованої школи № 27 та спеціалізованої школи №28. Сьогодні на зустріч завітали учні з міських закладів загальної середньої освіти № 1, 3, 11, 17, студенти Черкаського політехнічного фахового коледжу та Черкаської медичної академії.

Окрім того, пан Володимир завітає ще в низку закладів загальної середньої освіти міста.