Укрпошта спільно з міністерством культури та інформаційної політики презентувала лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення», випущений  за проєктом “Власна марка”, інформує пресслужба Черкаської ОВА.

Поштовий випуск присвячений відкриттю виставки «Скарби Криму. Повернення», яка вже розпочала свою роботу 5 липня у Скарбниці Національного музею історії України за підтримки МКІП, благодійного фонду BGV та ГО «Інститут публічних комунікацій». Експозиція буде представлена у музеї до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

У червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу проти росії на міжнародній правовій арені: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення нижчих судових інстанцій про повернення на батьківщину 565 артефактів виставки “Крим: золото й таємниці Чорного моря”, що експонувались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі під час окупації півострова. Цінні предмети, знайдені під час археологічних досліджень Криму впродовж XIX-XXI століть, містять давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські знахідки.

Поштовий набір «Скарби Криму. Повернення» складається з маркового аркуша з дев’яти марок, кожна з яких містить зображення древнього артефакту, представленого в експозиції, та художнього конверта з відбитком штемпеля спецпогашення.

Довідково:

Поштовий набір «Скарби Криму. Повернення»  містить номерний марковий аркуш із дев’яти марок та художній конверт формату С6 з маркою і  відбитком штемпеля спецпогашення. Ціна комплекту – 600 гривень. Тираж – 565 примірників, що відповідає кількості експонатів виставки. Дизайнер аркуша і конверта – Дарʼя Цикунова. Випуск здійснено за участі Міністерства культури та інформаційної політики України. Цього ж дня на київському головпоштамті (вул. Хрещатик, 22) впродовж дня триватиме спецпогашення “Скарби Криму. Повернення”.