Секрети заробітку гіпнозом уманчанка Марина розповіла журналістові Сергію Радченку. Жінка ромської національності з дитинства росла поруч із такою “заробітчанкою”.

Про це інформуює газета “Вечірні Черкаси”, пише “Прочерк”.

Зазначимо, що напередодні смілянку Людмилу Кімлюк шахрайка ромської національності обдурила на понад 10 тисяч гривень. Під гіпнозом Людмила зняла й віддала тій свою золоту обручку й сережки. Після цього поїхала додому і забрала усе золото та гроші, аби віддати шахрайці.

“Я шокована й не можу досі спокійно спати, – розповідає Людмила Кімлюк. – 23 травня в центрі Сміли до мене підійшла жінка. Випитала, що в мене дитина хвора на ДЦП. Каже: “Твоя дитина мучиться й помре”. Пообіцяла мені допомогти. У цей час підійшла інша. їй ця циганка начебто вже допомогла. У результаті я віддала всі свої, батьківські та “дитячі” гроші. Усе своє золото привезла їй із дому. Обручку й сережки я зняла з себе. Була так загіпнотизова-на, що нічого не усвідомлювала”, – розповідає Людмила.

Коли жертва шахрайок отямилася, ті вже зникли. Людмила звернулася до поліції. Має фотознімок гіпнотизерки з камери спостереження й намагається самотужки її знайти.

Упіймати шахрайок, зазвичай, тяжко. Так само, як і довести потім їхню провину. Зловмисниці “працюють” у малолюдних місцях. Таким чином вони убезпечують себе від випадкових свідків, які можуть завадити. Основні жертви – жінки. До чоловіків майже не підходять, бо бояться бути побитими в разі невдачі. Для завоювання уваги “клієнта” зловмисниці не завжди намагаються шокувати звісткою про нібито проблеми. Діалог можуть почати із запитань про час чи якогось дрібного прохання. 23-річна черкащанка Анна Крутивус ледь не втратила свої золоті прикраси після прохання підкурити й показати, де туалет. Пройдисвітка за доброту вирішила “допомогти” їй.

“Сказала, що в мене хвора мама, але зможе допомогти, – згадує Анна. – До тями прийшла, коли віддала золотий ланцюжок із хрестиком. Попросила повернути. Та почала віднікуватися. Мовляв, я тобі допомагаю, а ти так про мене погано думаєш. Розвернулась і хотіла вже йти, та я схопила її за руку і зчинила галас. Сказала, що викликаю поліцію. Циганка спересердя кинула той ланцюжок мені в обличчя й швидко пішла. Після цього не зупиняюсь біля таких і не слухаю їхніх “пророцтв”.

Про секрети заробітку “гіпнотизерок” погодилась розповісти 29-річна уманчанка Марина.

“Мої батьки чесно заробляли гроші. А от тітка не захотіла, бо її мати так само колись шахраювала, – розповідає Марина. Прізвище називати не хоче. – І вона справді володіла гіпнозом. Цей дар передається виключно по жіночій лінії. Усі циганки – чудові психологи. А от уміти саме гіпнотизувати можуть одиниці. З дитинства їх навчають “заговорювати зуби”, водячи практикуватися. Ті, хто не вірить у циганський гіпноз, помиляються. Він є. Використовуючи монотонну мову, погляд в очі й жестикулювання руками, гіпнотизерка вводить жертву в транс. У неї ніби вимикається мозок. Людина потім віддає все, що їй скажуть. Хто такого не вміє, допомагає відволікати увагу гаджо – звичайних людей”.

Черкаський поліцейський психолог Павло Селянко не відкидає можливості існування жінок-ромів із подібними вміннями.

“Я на собі колись намагався експериментувати, – каже Селянко. – Жодного разу не зустрічав тих, хто справді володів гіпнозом. Та існування таких можливостей не заперечую. Пересічні черкащани наперед упевнені, що усі цигани можуть загіпнотизувати. Останні цим самообманом користуються. Переважна більшість ромів, які шахраюють, роблять це не завдяки надприродним вмінням, а звичайною маніпуляцією. Впливають на психокомплекс страху й жадібності. Не встигла людина зупинитися, як циганка закидає “гачок”, що буцімто може статися щось погане. А тих, у кого в житті не було чогось трагічного, немає. Коли в когось є хвора рідня і вже всі методи для лікування перепробували, з’являється ілюзорна допомога. За неї хапаються, віддаючи усе”.

Щоб не потрапити в чіпкі руки маніпуляторів, Селянко радить не слухати обіцянок про допомогу і взагалі обходити стороною таких осіб.