Викладачі та студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини активно займаються патентно-ліцензійною та винахідницькою роботою. За останні 5 років у закладі вищої освіти розробили 35 винаходів та отримали на них патенти України. Пише сайт міста Умані.

За цими патентами УДПУ уклав 12 ліцензійних угод з впровадження винаходів на виробництві, тобто здійснив трансфер технологій. Основним ліцензіатом вказаних передових винаходів є ПАТ «УМАНЬФЕРММАШ».

Авторами винаходів стали викладачі університету Олександр Безлюдний, Олег Мелентьєв, Андрій Гедзик, Талят Азізов, Олександр Коберник, Станіслав Ткачук, Андрій Терещук, Олексій Мельник, Олег Авраменко, Микола Захаревич, Вікторія Валюк, Руслан Якимчук, Валерій Миколайко та Олексій Ситник.

Студенти Віктор Мазур, Сергій Іванов, Іван Тржесковський та Дмитро Дерман також стали співавторами шести винаходів під час наукової роботи у проблемній групі «Студентське проектно-технологічне бюро».

За результатами патентно-ліцензійної та винахідницької роботи нещодавно було видано брошуру «Промислова власність Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини» з описом 32 винаходів.

У поточному році в УДПУ планують розробити положення про університетський конкурс стартап-проектів на базі «Студентського проектно-технологічного бюро».

Також плануються заходи із залучення інвесторів, впровадження у виробництво та підписання ліцензійних угод на використання промислової власності університету, укладання угоди із Національним офісом інтелектуальної власності про створення Центру підтримки технологій та інновацій (TISC) на базі УДПУ.

У перспективі УДПУ планує підписати угоду із «Укрпатентом», організувати семінар з методології створення винаходів та їх оформлення, а також взяти участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий винахід року, всеукраїнських та міжнародних конкурсах стартапів.