Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко днями побував на Черкащині. Урядовець спільно з місцевою владою проінспектував стан укриттів.

“Область часто знаходиться на шляху слідування ворожих ракет та безпілотників. Ми всі памʼятаємо страшні фото та відео з місця влучання в Умані.

До повномасштабного вторгнення фонд захисних споруд цивільного захисту в області налічував 356 обʼєктів, проте з того часу багато чого змінилося. Станом на сьогодні ця кількість виросла до 1 683. Вже проведені роботи з облаштування 322 укриттів, до кінця року за планом приведуть до ладу ще 59.

Під час поїздки ми встигли побувати на різних обʼєктах. Деякі, чесно кажучи, приголомшили. На фото з купою будівельного сміття ви бачите укриття до ремонту, наступне фото — результати облаштування. Цю захисну споруду було відремонтовано силами громади для діток у школах, таких прикладів ми особисто побачили декілька.

Органи місцевого самоврядування окрім облашування існуючих укриттів прийняли рішення встановити вуличні або модульні укриття. Міська рада виділила субвенцію обласному бюджету на придбання та встановлення модульних укриттів розміром 15 млн грн. Цими укриттями вже користуються місцеві.

В обласному центрі на обліку у фонді захисних цивільного захисту зараз 268 укриттів.

Діти в регіоні відвідують школи завдяки достатній кількості укриттів у закладах освіти, всього їх — 777. За поточний рік було виконано поточний ремонт 344 власних укриттів та капітальний ремонт 7.

Роботи продовжуються, ми бачимо позитивну динаміку й планів на наступний рік у місцевої влади багато, тож не зупиняємось і працюємо далі.” – прозвітував заступник міністра.”