Як повідомляють корсунчани, у річці Рось вже декілька днів масово гине риба. Місцеві мешканці ще живу велику рибу виловлюють підсаками. Ймовірною причиною є відсутність кисню у стоячій воді.

Як розповідає Дзвін.media речник місцевої спілки ветеранів війни, громадський активіст Олег Собченко, причиною загибелі є відсутність кисню у воді спекотними днями. Запобігти цій ситуації можна було, але люди самі у свій час не допустили встановлення турбіни у селищі Стеблів на мініГЕС.

– Нерозумні місцеві активісти домоглися того, що у Стеблеві не стали монтувати маленьку турбіну, яка би працювала постійно. Відповідно був би постійний приток аерованої води. Натомість, один раз на день дають воду через велику турбіну на кілька годин, далі вода стоїть, тоді і вспливає риба.

Коли була ініціатива встановлення турбіни, я на війні був, але писав, переконував, що турбіна необхідна, адже виріс на Росі і знаю проблематику річки.

Звичайно можливе і забруднення, але коли кисню у воді достатньо і є проток води, то риба не дохне.

Я переконаний, що греблі на Росі варто знести “до бісової мами”, зарегульовані річки вмирають протягом 50 років. Встановити міні-турбіну є напівмірою, звичайно, але хоч щось. Щороку тепер від посух у нас дохне риба, далі буде лише гірше,- дає невтішний прогноз Собченко.