Учителі-предметники регіону завершили участь у сертифікації-2024. Зокрема, це 9 педагогів із математики та 14 – із української мови й літератури. Про це повідомила начальниця обласного управління Державної служби якості освіти Оксана Компанієць.

Як вона розповіла, попередньо учасники пройшли три етапи сертифікації: тестування, самооцінювання та експертне вивчення професійної майстерності.

– За результатами останнього етапу можемо говорити про загальні тенденції, – зауважила Оксана Компанієць. – До прикладу, експерти переважно позитивно оцінили професійну майстерність учителів. Зокрема, інформаційно-цифрову, інноваційну, психологічну компетентності на високому рівні. Водночас відзначають, що менш розвинутими є інклюзивна та оцінювально-аналітична.

Остаточні результати учасники дізнаються у грудні. Тоді вчителі отримають сертифікати, що будуть дійсні з  1 січня 2025 року впродовж  трьох років.

Для вчителів початкових класів сертифікація ще триває. Участь у ній беруть 30 педагогів області. Восени їхній практичний досвід вивчатимуть освітні експерти. Це стане завершальним етапом оцінювання  педагогічної діяльності учасників.

– Також восени відбудеться сертифікація для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі, – додала Оксана Компанієць. – Від нашої області зареєструвалося 17 учасників. У новому навчальному році вони складатимуть тестування. Освітяни, які подолають пороговий бал, продовжать далі участь у сертифікації. Тим часом наше управління організовує навчання для майбутніх експертів, які вивчатимуть професійний досвід учасників. Працюємо інтенсивно, щоб із вересня організувати якісний перебіг сертифікації.