Аграрії області вбачають одним із перспективних напрямів екологізацію землеробства – ведення аграрного виробництва методами органічного землеробства. А це передбачає збереження ґрунтів, організацію біологічного контролю всіх агротехнічних заходів та ін.

Як зазначають у Департаменті агропромислового розвитку ОДА, нині в області є 14 сертифікованих виробників органічної рослинної продукції, зокрема: з вирощування сільськогосподарських культур, виробництва добрив та засобів захисту рослин, переробного підприємства, бджільництва, вирощування саджанців ягідних культур, також багаторічних трав. При чому у 2015-му в області було лише 3 сертифіковані підприємства.

Загалом же на Черкащині частка сільськогосподарських земель, на яких упроваджують екологічно орієнтовані та органічні технології ведення сільського господарства, незначна. Вона становить близько 0,2% (1,6 тис. га) від загальної площі сільгоспугідь.

Водночас Департамент агропромислового розвитку здійснює інформаційну та роз’яснювальну роботу серед підприємств області щодо більш широкого застосування вітчизняного та іноземного досвіду ведення органічного виробництва – проводять тематичні семінари, форуми, наради.

Принагідно в Департаменті анонсують проведення 16 травня форуму. Це – XII «Регіональний форум Органічна Україна. Черкаси». Він відбудеться в приміщенні Департаменту АПР Черкаської ОДА за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 131/1 (із 10.00 до 15.00). Проводять захід безпосередньо Департамент АПР та Громадська Спілка «Органічна Україна» – задля обміну досвідом та обговорення шляхів розвитку органічного виробництва в Черкаській області.

На регіональному форумі йтиметься про:

стан органічного виробництва в Черкаській області;
держпідтримку органічного виробництва й фермерства в регіоні;
співпрацю та кооперацію сільськогосподарських виробників та переробників;
технологію логістики, зберігання та формування спільних партій органічної продукції;
сертифікацію органічного виробництва;
супровід органічної сертифікації.