15 військовослужбовців з прикордонних загонів України проходять “Курс підготовки водіїв та навідників бойових броньованих машин”. Розпочалися навчання тиждень тому у Головному центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби, повідомили у пресслужбі повідомляє Суспільне.

Військовослужбовець із Краматорського прикордонного загону Михайло Куш розповідає, керує таким авто уперше в житті, після третього заняття почувається упевнено: “Машина важить 15 тон, а легкова, ну, ви самі розумієте! Чим відрізняється, вона габаритна! А в повороти треба навчитися входити”.

Контролює дії водія інструктор групи навчальних машин Анатолій Іванов: “Ми навчаємо, як коробка передач включається, як вибирати швидкість, враховувати дорожні умови, відчувати габарити, підказуємо, як користуватися. Як розуміти прибори, розбиратися, що вони показують”.


Викладач курсу автомобільної та спеціальної техніки Олександр Гуцаленко розповідає, навчаються керувати БТР п’ять військовослужбовців з різних прикордонних загонів України: “Сьогоднішнє завдання передбачає подолання підйомів, спусків, косогорів і рухатися за маршрутом, який включає в себе елементи природних перешкод, які є на відповідній ділянці місцевості. Головне завдання, яке поставлено перед цією групою – це навчитися використовувати технічні можливості машини під час виконання завдань”.

На полігоні у цей час інші десять військовослужбовців проходять навчання навідників БТР. Освоює роботу навідника курсант Даниїл Огон: “Якщо вивчити все, то набагато краще ніж стріляти з автомата. Легше, приціл кращий і не так глушить”.


Зі слів викладача вогневої підготовки Олександра Гінтова, навідники мають завдання влучити у мішені з відстані 400, 600 та 700 метрів: “На даних заняттях ми відпрацьовуємо питання, що стосується матеріальної частини зброї, міри безпеки, також тактико-технічні характеристики, а також установка зброї, безпосередньо в БТР, знаття зброї з БТР”.

Триватимуть навчання до 25 лютого.