21 та 22 вересня в Умані пройдуть Дні європейської спадщини. Це загальноєвропейська ініціатива, офіційно заснована Радою Європи в 1991 році. Її метою є привернення уваги громадськості до культурної спадщини і її ролі у розвитку сучасного суспільства. Заходи, які проводяться в рамках Днів європейської спадщини, покликані відкрити зазвичай закриті або маловідомі пам’ятки, щоб показати мешканцям і гостям міста їхню історичну, культурну або архітектурну цінність.

Традиційно Дні європейської спадщини проходять у вересні по всій Європі.

Ось уже четвертий рік поспіль серед переліку міст, які підтримали цю ініціативу, є наше місто Умань, яке по праву може пишатися своєю архітектурною спадщиною, найбагатшою у Черкаській області.

Четвертий рік поспіль відділ туризму міської ради на Дні європейської спадщини організовує для всіх бажаючих низку цікавих і безкоштовних екскурсій та майстер-класів, які змусять по-іншому поглянути на, здавалося б, відомі і знайомі об’єкти.

У цьогорічній програмі Днів європейської спадщини в Умані – захоплюючі екскурсії найцікавішими куточками міста. Можна буде відвідати фентезі-парк «Нова Софіївка», прогулятися таємничими підземеллями Василіанського монастиря, познайомитися з цікавими фактами з історії найстарішого навчального закладу міста, побачити рідкісних представників флори, доторкнутися до цікавого світу музичних інструментів. Крім того, можна буде спробувати себе у ролі гончара і виготовити власними руками глиняну іграшку або посуд.

Особливістю Днів європейської спадщини цього року є театралізовані екскурсії, зокрема центральною частиною міста, яку організовують ДІАЗ «Стара Умань» спільно з театром «Реверанс».

Участь в заходах безкоштовна. Потрібна лише попередня реєстрація. Усі питання щодо участі в заходах в рамках Днів європейської спадщини можна поставити за телефоном 3-09-39 ( у робочий час). Програму заходів можна переглянути ТУТ.