На 98-му році життя помер учасник параду Перемоги 1945 року шполянин Олександр Колотило.

Олександр Васильович був третім у першій шерензі, хто ніс німецькі штандарти і кидав їх біля мавзолею. Ветеран пройшов дорогами Другої світової війни до самого кінця – брав участь у радянсько-японській війні на території Китаю, інформують  «Шполянські вісті».

Народився Олександр Васильович 28 травня 1920 року в селянській сім’ї. У вісім років залишився без батька: Василя Зіновійовича за фальшивим доносом заарештували, а потім і розстріляли. Довелося малому Сашкові самостійно ставати на ноги, адже в матері Оксани Мусіївни залишилося на руках ще трійко дітей.

Не встигли пережити голодомор, як прийшла війна. Брав участь у визволенні Польщі, форсуванні Вісли. Після поранення було лікування, парад Перемоги, бої на Далекому Сході проти Японії. А після капітуляції Японії Олександру Васильовичу довелося служити аж до 1957 року.

Олександр Колотило нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни, Богдана Хмельницького, медалями Жукова, «За перемогу над Німеччиною», «За перемогу над Японією», іншими бойовими нагородами.

Повернувшись додому, він все своє життя пропрацював в тваринницькій галузі в колгоспі.