1 серпня в Смілі стартував проект мовних курсів «Єдині» для тих, хто хоче перейти з російської на українську не відчуваючи бар’єрів чи прагне покращити свої знання з рідної мови. Повідомляє начальник відділу культури Ірина Бобошко у коментарі Сміла.City.

Всеукраїнський проект «Єдині» в Україні стартував 25 квітня. Мовний курс реалізується за підтримки мовного омбудсмена та ініціативи «Навчай Українською».

 «В липні до міської ради та голови Сміли Сергія Ананка звернулася ГО «Українська гуманітарна платформа» з м. Вінниця та запропонували підписати Меморандум про проведення спільного проєкту. Його учасниками можуть стати дорослі і діти без вікових обмежень, переселенці чи сміляни. Модераторами мовних курсів є працівник бібліотеки ім. О. Журливої та вчителька української мови та літератури за фахом Валентина Єфремова та вчитель української мови та літератури гімназії ім. В.Т. Сенатора Наталія Власик. Перша зустріч  відбудеться 6 серпня», – розповідає Ірина Бобошко.

Під час занять учасники отримуватимуть завдання та навчальні матеріали, що допоможуть подолати мовний бар’єр, візьмуть участь у вебінарах та розмовних клубах. Курси розраховані на 28 зустрічей та є безкоштовними. У Смілі, окрім занять в рамках проекту «Єдині» проводитимуться різноманітні культурні заходи: ярмарки, виставки, концерти, розмовні зустрічі.

Четвертий курс проєкту «Єдині» присвячений 31-річниці Незалежності України.

Курси з вивчення української мови нині мають попит серед населення, адже з початком війни багато людей прийняли рішення перейти на державну мову не тільки в офіційному, а й побутовому спілкуванні.

На всеукраїнському рівні для учасників будуть доступними аудіоматеріали для кращого засвоєння знань; спеціальні відзначки для найактивніших та friendly-чати для спілкування українською у вузькому колі.

Що: курси української мови за проектом «Єдині»

Де: Смілянська міська центральна бібліотека для дорослих ім. О. Журливої та Смілянська міська дитяча бібліотека

 Коли: субота, 6 серпня, 11:00

Довідка: (093) 366 90 79