З нагоди 400-річчя смерті Петра Сагайдачного меч українського гетьмана привезуть в Україну для експонування до вшанування, повідомляє портал Міністерство культури та інформаційної політики України.

За словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, всі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року.

‒ Після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика продовжуємо цю успішну практику, ‒ зазначив міністр. ‒ Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам’ятки. Рішення про привезення меча Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу.
Ткаченко запросив міністрів культури Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

У Каунасі, який відвідав Олександр Ткаченко, вдалось домовитись про принципову річ – започаткування культурних маршрутів Польщі, Литви та України. Відповідна робоча група буде створена вже незабаром. Щодо меча Петра Сагайдачного, то наразі він перебуває у зброярні Вавельського королівського замку, що у Кракові. Полякам цей раритет також близький та цінний, адже вручив його Сагайдачному майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза у 1621 році за перемогу над османським військом під Хотином.

Державний історико-культурний заповідник “Трахтемирів”, що знаходиться на Черкащині, теж готується до вшанування у квітні 2022 року 400-річчя від дня смерті гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, на честь якого 2018 року встановлено пам’ятник на Трахтемирівському півострові, де гетьман часто бував за життя…