10 квітня 2020 року начальник відділу житлово-комунального господарства Віталій Харченко звернувся із заявою до правоохоронних органів з приводу опублікованого відео у соціальній мережі Фейсбук від 09 квітня 2020 року в якому стверджується про незаконне поховання в м. Умань померлого від коронавірусу паломника-хасида. Повідомляє пресслужба виконкому Уманської міської ради.

У разі підтвердження даного факту йтиметься про ознаки суспільно небезпечних діянь, що можуть привести до загрози погіршення епідеміологічної ситуації в місті. За це передбачено покарання, зокрема, за ст. 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням), ст. 44 п.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

В міській раді стверджують, що до ритуальної служби м. Умань (яка є спеціальним підрозділом Уманського КП «Комунальник») особи, які здійснювали поховання померлого паломника, не зверталися. Відтак, ритуальні послуги, у тому числі виділення місця для поховання на кладовищах міста Умані, реєстрація поховання, видача свідоцтва про поховання та інші передбачені послуги не надавалися.

Наразі триває досудове розслідування цієї справи.

Нагадаємо, паломник-хасид помер в Умані на початку квітня. Він мав супутні патології.