Громадянин Росії Леонід Харитонов планував підірвати військове летовище в Умані, що на Черкащині.

Його затримали. В будинку, де жив Харитонов з дружиною провели обшук і знайшли докази, які підтверджували наміри диверсанта, йдеться в сюжеті ТСН.

Учений-хімік із Санкт-Петербурга приїхав в Україну близько трьох років тому. Одружився з українкою та отримав вид на проживання.

Правоохоронці зацікавилися чоловіком після сімейної сварки, коли Харитонов кинувся на дружину із сокирою в руках. Бо не знайшов вдома свій довідник по хімії. Про інцидент поліції розповіла сама жінка.

До розслідування залучили контррозвідку, в будинку Харитонова встановили приховані камери. Це дозволило зібрати необхідну доказову базу.

Зокрема, чоловік виготовляв небезпечну вибухову речовину, кодовими словами передавав інформацію по телефону з російським номером і обговорював деталі диверсії, яка за масштабами могла б зрівнятися з вибухами на військових складах в Ічні, Балаклії та Калинівці.

Шпигуна затримали. Вибухонебезпечну речовину вилучили. Вона знаходилася в звичайних на вигляд сигаретах на місці фільтра.

Речовина була значно небезпечнішою за тротил, хоча і була виготовлена хіміком у домашніх умовах. Сигарети, як з’ясували українські правоохоронці, служили тільки детонатором для ще більш потужної вибухівки.

Також під матратцем шпигун зберігав 490 тисяч російських рублів, а після скоєння запланованого теракту хотів полетіти в Гонконг.

У вересні поточного року стало відомо, що військовослужбовця 26-ї окремої артилерійської бригади в Бердичеві (Житомирська область) намагалася завербувати Федеральна служба безпеки Росії. Українському гранатометнику доручили здійснити вибух у військовій частині.