У межах кампанії «Вакцинуй важливого себе» фахівці Уманського відділу та Христинівського відділення Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб організували виїзну профілактичну сесію у селі Ліщинівка. Там на базі місцевого ФАПу спільно з колегами КНП «ЦПМСД» Христинівської міської ради провели щеплення від правця та дифтерії жителям громади та підопічним Ліщинівського стаціонарного відділення КЗ «Центр надання соціальних послуг» Христинівської міської ради.

Цього дня завдяки вакцинації вберегли себе від небезпечних захворювань ще 34 жителі громади, віком від 47-ми до 102-х років. Такі профілактичні заходи є дуже важливими для забезпечення здоров’я населення, особливо в сільській місцевості, де доступ до медичних послуг може бути обмеженим.

У ході акції наші фахівці надавали консультації з питань профілактики інфекційних захворювань, насамперед правця та дифтерії, та важливості вакцинації. Зокрема, нагадали, що:

Правець– це надзвичайно небезпечна гостра інфекційна хвороба. Інфекція вражає нервову систему та призводить до судом та спазмів м’язів по всьому тілу і навіть попри інтенсивне сучасне лікування може закінчитись смертю хворого.

Інфікуватися правцем дуже просто, наприклад під час робіт на городі, наступивши на цвях, обдерши коліна об асфальт під час падіння, або ж подряпатися будь-яким предметом на вулиці – такі випадки можуть виявитися летальними.

Імунітет до правця та дифтерії з часом послаблюється, тому для підтримки захисту необхідні ревакцинації.
Дорослим рекомендується ревакцинуватися кожні 10 років.

Вакцини проти правця та дифтерії доступні та безпечні.

Їх застосовують мільйонам людей у всьому світі протягом багатьох років.

Вакцинація не лише захищає вакциновану людину, але й сприяє зменшенню циркуляції збудників інфекції в популяції. А це особливо важливо для захисту людей, які не можуть бути вакциновані через стан здоров’я, наприклад, немовлят та людей з імунодефіцитом.