Ще 9 травня вартість проїзду у громадському транспорті Сміли зросла з 7 до 10 гривень. Проте офіційно виконавчий комітет затвердив новий тариф тільки 23 червня. Півтора місяці сміляни їздили в автобусах за вартістю проїзду не затвердженою офіційно. Пише сайт smila.city.

На засіданні виконавчого комітету 23 червня члени виконкому під головуванням першого заступника міського голови Олександра Лисенка розглянули проекти рішень — Про встановлення тарифу на перевезення пасажирів міськими автобусами загального користування для ПрАТ “Смілянське АТП 17128”, для ФОП Меркулова В.Л. та для ФОП Плюти І.О. Про це повідомляється у відеосюжеті телеканалу «Сміла ТВ».

Збільшення вартості проїзду в автобусах стало вимушеним кроком, адже подорожчало пальне, запасні частини до автомобілів, зросли витрати на заробітну плату.

Перший заступник міського голови Олександр Лисенко звернувся до перевізників з вимогою провести бесіди з водіями щодо тактовного ставлення до пасажирів, щоб вони не грубіянили людям, наводили лад в автобусах, які виїжджають на рейс — мили підлогу та хоча б раз у рік прали чохли на сидіннях, видавали пасажирам квитки.

«Не так скоро, але буде оголошено конкурс серед перевізників на діючі маршрути, де увага приділятиметься наявності автономних обігрівачів в автобусах у зимовий період та кондиціонерів влітку, наявності на маршруті 1-2 автобусів з гідропортами для зручного користування ними людьми з інвалідністю. Ви надаєте послуги перевезення, а сміляни є їх замовниками», — нагадав перевізникам перший заступник міського голови.

Керівник ПрАТ «Смілянське АТП-17128» Петро Даценко повідомив, що для забезпечення комфортних перевезень громадян потрібні дуже великі кошти. Так як навіть 1 автобус, який не вважається комфортним за своїм рівнем, коштує більше 3-х мільйонів гривень.

«Щороку ми намагалися придбати хоча б 1-2 автобуси, щоб оновлювати автопарк. На даний час у нас працює 6 автобусів стандарту Євро-4, Євро-5. Такі і в Черкасах не часто зустрінеш. Коли ми обговорювали питання тарифу півтора місяці тому пальне коштувало 45 грн за літр, а сьогодні менше чим за 60 грн його не знайдеш. Та ще й попробуй його придбати. Сьогодні найперше завдання — придбати паливо. Ми вже не говоримо про оновлення автопарку чи за нові запчастини», — прокоментував Петро Даценко.