У Черкаському краєзнавчому музеї облаштували нову експозицію, присвячену національно-демократичному руху та відновленню незалежності України в 1991 році. Працювали над експозицією понад рік, розповіла Суспільному виконувачка обов’язків директорки музею Ірина Собко.

Серед зібраних речей, які презентували відвідувачам: радянський телевізор, гроші, світлини з мітингів на підтримку незалежності, синьо-жовтий стяг, який вперше замайорів у Черкасах у 1990-му та навіть інсталяція виборчої дільниці перших президентських виборів в Україні.

“Ми вирішили створити ось такий експозиційний зал. Наші працівники працювали над нею понад рік. Але збирали матеріали декілька десятиліть, тому що тут представлені навіть ті експонати, які були зібрані ще у 1988, 1989 році, коли якраз зароджувався в нас якраз у цей період демократичний рух, зокрема були мітинги, видання різної літератури”, – розповіла Ірина Собко.

“24 серпня, ми відзначаємо відновлення української державності. Правильно було зроблено Указом президента від 24 серпня 1991 року про те, що нашу національну історію державотворення вести з 988 року, тоді, коли князь Володимир ввів нашу державу до європейського цивілізаційного простору, і цим самим ми вважаємо, що нам не 32 роки, а у нас багаторічна, столітня історія”, – сказав голова Обласної спілки краєзнавців Валентин Лазуренко.

“Ті, хто виросли в Радянському Союзі, навіть не мріяли, що колись вирвемося із цього іга. Бо нас привчали із самого пуп’янку: “щасливий комунізм, “щасливе майбутнє в комунізмі”. Моє покоління було ще підлітками, тому для нас була досить неочікуваною така перемога над звільненням з тої колонії, в якій ми були, і жити у вільній країні”, – додав відвідувач виставки Павло Гончаров.