Протистояння монополістів проти здорового глузду триває у Черкасах. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написав черкаський адвокат Валерій Макеєв.

“Сьогодні мешканці будинків, що відключені від газу, проводили короткострокову попереджувальну акцію – мирні зібрання, що ускладнили рух транспорту по проспекту Хіміків та по вул. Смілянській. Влада та монополісти продовжують бавитись із черкасцями у «російську рулєтку»: кого б ще відключити від газопостачання? І аргументи знаходять для своєї забави вбивчо- безглузді: мовляв – за Законом ми маємо «вести в дію» ще одну платіжку за газ: за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Так. Закон є закон. Та над законом , в законодавчій ієархіїї, знаходяться ще кодекси та Конституція (як основний закон). За Конституцією – в Україні діє верховенство права. Цивільний Кодекс України встановлює чітку процедуру зміни вже діючих договорів, за якою АТ «Черкасигаз» мало б звернутись до замовників своїх монопольних послуг із офіційними листами (рекомендованими листами) з пропозицією змінити вже діючі угоди, за якими АТ «Черкасигаз» мало б і постачати газ, і ремонтувати мережі. У разі відмови у укладені таких договорів – до суду. І лише тільки на таких підставах могли бути укладені індивідуальні угоди у новій редакції із кожним мешканцем Черкас. Міська влада мала б здійснювати чітке адміністрування цих процедур”, – написав Макеєв.

blank

“Наразі очікуємо відкриття кримінальних проваджень щодо керівництва АТ «Черкасигаз» від Нацполіції та СБУ. Подано декілька сотень заяв від постраждалих мешканців. У разі не поновлення газопостачання на виконання діючих договорів із кожним із мешканців будинків, що відключені від газопостачання до 30.09.20, мешканці цих будинків попереджають про більш радикальні заходи/мирні зібрання, які будуть безстроковими, починаючи з 1 жовтня 2020 року”, – наголосив адвокат, додавши, що згідно з Конституцією громадяни мають право на мирний протест.

Зазначимо, як повідомлялося раніше, 15 вересня 2020 року представниками Черкаського відділення АТ «Черкасигаз» було відключено від газопостачання будинки 24 та 24/1 по вулиці Сумгаїтській, що у місті Черкаси. 21 вересня 2020 року, відключено від газопостачання будинок № 22 по вул. Вернигори, що у місті Черкаси. Ще раніше, 7 серпня, відключено подачу газу до частини будинку по вул. О. Теліги, 9. Всі мешканці вказаних будинків мають чинні угоди із ПАТ «Черкасигаз», за якими передбачено зобов’язання монополіста як здійснювати безперервне постачання газу, так і своєчасно, у найкоротший термін, після здійснення профілактичних та ремонтних заходів, невідкладно поновлювати газопостачання.

Мешканці будинків 25 вересня подали сотні заяв щодо порушення своїх прав до поліції, СБУ, Антимонопольного Комітету України, НКРЕКП. Подано претензії до ПАТ «Черкасигаз» згідно умов договорів, щодо невідкладного поновлення постачання газу.