Гранти на власну справу на Черкащині від держави отримали сто підприємців. Для одних – це втілення мрії, для інших – допомога розпочати нове життя в іншому місті. Про це розповіла Суспільному начальниця відділу управління і реалізації політики зайнятості обласного центру зайнятості Алла Воронцова.

Тістечка “Пташине молоко”, “Стефанія”, “Тирамісу” — у кондитерській є десерти на будь-який смак, розповіла бариста Ліза Ільченко.

“Тістечко “Бавовна” — одна із топ продажів у нас. До нас приходять саме по неї. Мені здається, по неї приходять, бо це зрозуміло, який десерт. Розповідаю, що це щось схоже на Київський торт. Вони такі: о прикольно, давайте”.

Ця кондитерська підсолоджує життя черкащан вже три місяці, розповіла її власниця пані Діна. Ще торік власна справа була лише її мрією. Із початку повномасштабної війни вона переїхала із Харкова до Черкас. У новому місті Діна почала шукати роботу.

“Я взагалі не знайшла жодної вакансії кондитера”.

Тоді вирішила відкрити власну кондитерську. Подала заяву на державний грант через портал “Дія”. Бізнес-план, співбесіда, очікування, а через чотири місяці вже узялася за роботу.

“За грантом, я маю вести в регіоні, на який отримано грант, свою діяльність як ФОП не менше трьох років. І я мушу виконувати певне правило. У мене повинно бути працевлаштовано двоє людей. Наразі в мене працевлаштовано троє”.

На відкриття власної справи Діана Логінова отримала від держави 250 тисяч гривень. За умовами гранту їх витратила на обладнання та оренду приміщення.

“Знайти місце з великою потужністю найскладніше. Потрібно, щоб зірки зійшлися: щоб це був і центр, щоб це були, і навіть якщо кажемо не про центр, центральну частину, то потужність”.

Сотня підприємців Черкащини, як і Діана, отримали у 2023 році державні гранти на власну справу. Подати заяву на допомогу можна дистанційно, розповіла керівниця відділу управління обласного центру зайнятості Алла Воронцова.

“Ми опрацьовуємо бізнес-плани, надіслані в дію, заявки наших клієнтів, запрошуємо їх на онлайн співбесіди, тобто приходити нікуди не потрібно. Умовами отримання гранту є надання відповідної кількості балів, бали виставляє “Ощадбанк”, виставляємо їх після співбесіди”.

На власну справу, охочі можуть отримати від 50 до 250 тисяч гривень. Та є певні вимоги до підприємців, додала керівниця відділу управління обласного центру зайнятості Алла Воронцова.

“Якщо грант беруть до 150 тисяч гривень, то однією з основних умов є створення одного робочого місця. Якщо від 150 до 250 тисяч гривень, то це відповідно два робочих місця”.

Старт заклали — а далі тільки більше, поділилася планами на майбутнє пані Діана.

“Масштабуватися. Не тільки в Черкаси. Планую один кондитерський курс для підлітків, ще кондитерський курс для більш дорослих, і такі точкові майстер-класи за бажаннями людей. Буду проводити, навчати”.