Ухвалений парламентом у другому читанні законопроєкт №5742 надає можливість громадам ефективно спільно користуватися ресурсами, спільно здійснювати економічний і культурний розвиток, розвиватися. Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань організації держвлади та місцевого самоврядування Віталій Войцехівський. Інформує офіційний сайт ВР.

«Законопроєкт дуже важливий. Він працює з 2014 року, однак з того часу ситуація в державі змінилася. Зокрема, з 2020 року ми маємо новий адміністративно-територіальний поділ в Україні, маємо нові об’єднані територіальні громади. Тому мусимо вносити зміни. На жаль, у життя увійшли ще COVID-19 і війна. Тому сьогодні ми вносимо зміни, що передбачають спрощення укладання договорів й окремі громади можуть приєднуватися до договору», – пояснив політик.

За його словами, у документі були враховані й сучасні реалії, зокрема дозволяється проводити дистанційно комісії, громадські слухання.

«Закон дуже корисний. Він на часі й сьогодні дозволяє нашим громадам ефективніше розвиватися», – резюмував парламентарій.